Sep
29
2008

Obszary zainteresowań

Zawodowo interesuję się dwoma obszarami: grami i symulacjami w zarządzaniu oraz zastosowaniami psychologii w szeroko rozumianym zarządzaniu. Te dość różnorodne zainteresowania staram się pogodzić z intensywną pracą dydaktyczną i jak na razie mi się to udaje, choć faktycznie czasem jest trudno :-)

Na temat gier i symulacji napisałem nieco tekstów, których osią jest problematyka klasycznie rozumianych gier i ich użyteczności we współczesnych firmach. Staram się opisywać to zjawisko z punktu widzenia osoby zajmującej się grami zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie.

Natomiast psychologią w zarządzaniu zajmuję się przede wszystkim z racji swoich doświadczeń zawodowych, także jeszcze sprzed okresu pracy na uczelni. Staram się analizować przyczyny, dla których pewne rozwiązania stosowane w praktyce są lub nie są skuteczne i w jaki sposób znane z psychologii mechanizmy mają zastosowanie w praktyce.

Prywatnie większość wolnego czasu poświęcam na trzy hobby:

Czytanie książek - zarówno na tematy zawodowe, jak i literatury “prostej w odbiorze” czyli wszelkiego rodzaju kryminałów i sensacji. Ponieważ staram się nie zejść poniżej 10 książek w miesiącu, zawsze mam przy sobie coś do przeglądania.

Współczesne kino - to hobby wykorzystuję w swoich szkoleniach i zajęciach na uczelni - czasem jedna scena z dobrego filmu pozwala wyjaśnić jakieś skomplikowane zagadnienie lepiej niż godzinny wykład.

Nowoczesne gry planszowe i szkoleniowe - to ostatnie hobby łączę również z zainteresowaniami naukowymi i staram się być na bieżąco z różnymi badaniami dotyczącymi gier i symulacji (także w zarządzaniu) w kontekście osobowości i zachowań w organizacji.

Written by admin in: Uncategorized |

No Comments

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes