Sep
29
2008

Materiały

Poza typowymi publikacjami naukowymi przygotowałem także kilka tekstów mających stanowić pomoc dla uczestników moich zajęć. Poniżej znajdują się najważniejsze z nich.

Skrypt o prezentacjach

Ten tekst przygotowałem specjalnie dla studentów uczestniczących w zajęciach Zachowania organizacyjne, jednak zachęcam do korzystania z niego także inne osoby. Jest to w miarę zwięzły i napisany tak prostym, jak to tylko możliwe, językiem materiał opisujący najważniejsze moim zdaniem zasady, których należy przestrzegać przygotowując prezentację na moich zajęciach. Oczywiście z zasad tych można także korzystać przy innych okazjach :-)

Analiza mowy Marka Antoniusza

Na zajęciach z retoryki wykorzystuję często akt 3, scenę 2 z dramatu Juliusz Cezar Williama Szekspira. Jeśli ktoś chciałby skonfrontować swoje spostrzeżenia i refleksje na temat tego fragmentu, zachęcam do zapoznania się z załączonym tutaj materiałem - jest to prosta analiza podsumowująca najważniejsze moim zdaniem elementy, na które warto zwrócić uwagę czytając te doskonałą przemowę.

Opis programów trainee

Wiele firm oferuje (pod różnymi nazwami) pracę dla absolwentów, posługując się często określeniem Program typu trainee. Niniejszy tekst stanowi zwięzły opis najważniejszych cech charakterystycznych tego typu formy zatrudnienia.

Gra Endera

Podczas zajęć poświęconych problematyce przywództwa wymagam od uczestników zapoznania się z fragmentem powieści Orsona Scotta Carda Gra Endera. Dzięki uprzejmości samego autora oraz wydawnictwa Prószyński i Spółka, mogłem tutaj (dla wygody wszystkich zainteresowanych) zamieścić ten rozdział. Zapraszam do lektury.

O plagiatach i oszustwach

Tłumaczenie tekstu przygotowanego na Uniwersytecie Bazylei na temat plagiatów, oszustw i podobnych nieetycznych działań. Zachęcam do zapoznania się i traktowania jako memento.

Written by admin in: Uncategorized |

No Comments

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes